Természet a rasztával párosítva

Hát mi más az első pontunk, mint a természet maga, ami körül vesz minket, és ami elkerülhetetlen jókat és rosszakat tesz ránk nap mint nap.

Eső és a raszta

Mint tudjuk a Tisztítás menüpontból, nagyon fontos, hogy szárazon tartsuk a rasztánkat, amennyiben ez nem megoldható, akkor pedig a lehető leggyorsabban szárítsuk azt meg. Az egy dolog, hogy kiszálasodik a vizes dreadlock, de ha úgy hagyjuk, beposhadhat, ami nem csak kellemetlen szaggal jár, hanem helyrehozhatatlanul el is veszíthetjük miatta rasztánk (le kell vágatni). A megfázást nem akarom tárgyalni – anyukánk erre úgy is figyelmeztetett minket eleget egész életünkben.

Szerezzetek be rasztátokra

  • Sapkát
  • Kapucnis pulóvert
  • Egy a legfeleslegesebb ruhadarabot magatokról
  • Bevásárló szatyrot

és már is védve vagytok a hazaérésig, vagy legalábbis biztonságos pont eléréséig,ahol újabb védelmi felszereléshez juthattok.

Ágak nyúlnak, dreadlock visít

Viccesnek tűnhet, de nem tudjátok elképzelni, az ágak hogy beléd tudnak kapaszkodni, és húzzák a hajad ameddig valamelyikőtök nem enged. Azon túl valószínű, hogy bele fog törni az ág egy része a tincsedbe, melyet elkapott, otthon mihamarabb bogarászd ki az részeit, nehogy „beépüljön”.

Rasztajavitas.hu raszta készítés, raszta javítás, raszta hosszabbítás banner 02

Állatszőr mint raszta dísz?

Ez az egyik legegyértelműbb pont, hiszen az állat szór olyan struktúrájú mint az emberi szőr (mondjuk vegyük a hajat is ide), nehezebben fogod kiszűrni melyik állat szőr és melyik a te hajad, ha engeded, hogy sok-sok szőrszál beépüljön rasztádba. Előzd meg! Ha állatod van, sűrűbben porszívózz, fésüld ki a szőrét időközönként, illetve ne engedd oda,ahova a fejed rendszeresen lehajtod.

Nyár van már

Természetesen az az időszak, amikor fesztiválon/utcán/strandon lehet mutogatni, vagánykodni a rasztával. Viszont vigyázzunk, mert a nagy melegben káros lehet rasztánk a bőrünknek. Kicsattoghat, ha dörzsöli bőrünk (mondjuk trikóban vagy még kevesebb ruhánál) , alá izzadunk, nem kap rendesen oxigént. Nem a legjobb érzés, ha csak emiatt nem mutogathatjuk gyönyörű testünk a világnak :).
Egy nagyon egyszerű megoldással tudok erre is szolgálni, mégpedig kössük fel hajunkat időközönként kontyba,vagy csak magasabb copfba. Időnként alatt azt értem,hogy fél-fél napot felváltva hordjuk, de maximum naponként változtassuk kánikulában rasztánk hordási módját.

Tél raszta kiszerelés

Ugyan az a helyzet, mint az esőnél, a nedvességtől, hótól óvjuk a lehető legjobban. Viszont a sár is erősen közre játszik a tél hátrányaiban, ami falnak nekidőlve, buszon vagy bicajozás közben próbálja hajunk esztétikáját csorbítani. Egyszerű a megoldás, kabát alól már ne vegyük ki hajunkat, esetleg még egy sapkát is húzzunk rá.
Én ezt az időszakot kis nyugalomként is szoktam megélni, hiszen úgy el van rejtve hajam a kabát, sapka, kapucni kombó alá, hogy aki nem ismer(meg), az nem feltételezi, hogy raszta hajazatot viselő egyén volnék én is. Ennek előnye, hogy kicsit nyugtunk van a folyton figyelő-kémlelő-érdeklődő tekintetek előtt. Nem mindig jó az,ha bámulnak, néznek. Tudom ajánlani pár hónapig mindenkinek ezt a feloldódást, felfrissülést mentálisan is!